31 Temmuz 2015 Cuma
Dış Cephe Kaplamaları
Dış Cephe Kaplamaları
Isı yalıtım bilinci (halk arasında Mantolama) artmaya başlaması ile birlikte, üreticiler bazında yeni ürünlerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Mantolamanın olmazsa olmaz durumuna gelmesi bütün üreticileri farklı ve yeni ürün geliştirme...

Isı yalıtım bilinci (halk arasında Mantolama) artmaya başlaması ile birlikte, üreticiler bazında yeni ürünlerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Mantolamanın olmazsa olmaz durumuna gelmesi bütün üreticileri farklı ve yeni ürün geliştirme konusunda zorlamaya başladı. Artık dış cephe kaplamaları konusunda bir çok alternatif ürün geliştiriliyor. Hem binanızın dış cephesini güzelleştiriyorsunuz hem de ısı yalıtım yapmış oluyorsunuz.

Sanıldığının aksine dekoratif görünümlü dış cephe kaplamaları pahalı değil. Mantolama birim fiyatları ile hemen hemen aynı. Hatta bazı avantajları da mevcut. Mesela işçilik maliyeti daha düşük. Daha çabuk yapılıyor. Görsel olarak daha çekici. Binanınızı saray yavrusuna bile dönüştürebiliyor. 

Dekoratif dış cephe kaplamaları yaptırmayı kafanıza koyduysanız bir kaç önerim olacak size. Bu sistemler henüz daha kendisini ispatlamış sayılmaz. Birçok yeni firma piyasaya girmeye çalışıyor. Köklü bazı firmaların yanında kendisine pazar bulabilmek için bir takım maliyet düşürücü üretim yapmaktadırlar. Bu konunun en iyilerinin başında KARSİS firması gelir. Yaklaşık 16 ülkeye ihracatı olan ve dünyanın en büyük 4. üretici durumundadır. 

1. Uygulama ekibini çok iyi seçin. Bu işin uygulaması tam bir profesyonellik gerektirir. Varsa yaptıkları uygulamaları görmek isteyin. 

2. Hatalı üretimler, sizi geriye dönüşü çok zor olan bir yola sokacaktır. Bu yüzden kendisini ispatlamış ve ürettiği malın arkasında duran firmaların mallarını kullanmaya çalışın.

3. Levhanın üzerindeki sıva kalınlığı önemlidir. Ancak bu sıvanın kalitesi de çok önemlidir. Hem kalın sıvalı hem ucuz bir ürün bulduğunuzda kafanızda bir soru işareti olmalıdır.

4. Çok sert sıvalı dış cephe kaplamaları veya söveler değişen hava koşullarına uyum sağlayamaz ve dökülmelere sebep olabilir. Bu yüzden sıvanın biraz esnek olması gerekir.

5. Aldığınız kaplama veya söve kaliteli olabilir. Bunun yanında kullanılacak yapıştırıcının da çok kaliteli olması gerekir. Mümkünse o firmanın yapıştırıcısını kullanmaya çalışın.

 

 

FacebookTwitterGoogle+

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

Şeffaf Diş TeliŞeffaf Diş TeliHalk arasında şeffaf diş teli...
Fayans Araları Nasıl TemizlenirFayans Araları Nasıl TemizlenirGün geçtikçe kararan fayans veya...
Ney MüzikleriNey MüzikleriTasavvuf ilminin vazgeçilmez bir enstrümanıdır...
Ney Taksimi DinleNey Taksimi DinleBüyük ney üstadı Aka Gündüz...
Küvet Boyası Nasıl YapılırKüvet Boyası Nasıl YapılırUzun yıllar kullandığınız banyo küveti...