24 Nisan 2014 Perşembe
Boya ve İşçilik Fiyatları Nedir
Boya ve İşçilik Fiyatları Nedir
Artık evinizi yada binanızın dış cephesini boyatmanın zamanı geldi. Hemen bir kaç boyacıdan yada boya uygulaması yapan firmalardan fiyat almaya başladınız. Ancak bir bakıyorsunuz ki her biri ayrı telden çalıyor....

Artık evinizi yada binanızın dış cephesini boyatmanın zamanı geldi. Hemen bir kaç boyacıdan yada boya uygulaması yapan firmalardan fiyat almaya başladınız. Ancak bir bakıyorsunuz ki her biri ayrı telden çalıyor. Peki aradaki bu farklılığı oluşturan sebepler nelerdir? Boyama fiyatları veya boya işçiliği fiyatlarını belirleyen bir kaç tane unsur vardır. Şimdi bunları inceleyelim.

1. Binanızın m2 ölçüsü :

Piyasada boya işçilik maliyetleri m2 bazında 4-8 Tl arasındadır. Bunun sebebi ise binanın detayları, tavanların yüksekliği ve işçiliğin kalitesidir. Eğer sizin binanızın metrajı çok yüksek ise m2 maliyeti düşecektir. İç cephe işçiliği ile dış cephe işçiliği arasında da fiyat farkı vardır.

2. Kullanılan Boyanın Maliyeti :

Boya firmaları fiyat verirlerken işçilik fiyatı ile malzeme fiyatını beraber vermek isterler. Çünkü her boyacı yıllardır alışmış olduğu markayı kullanmak ister. Ayrıca bazı üreticiler boyacılara teşvik olması için kullandıkları boya üzerinden puan verirler. İki farklı boya markasının aynı özellikte olan boyaları arasında fiyat farkı vardır. Mesela Filli Boyanın silikonlu iç cephe boyası ile Marshall firmasının silikonlu boyası arasında fiyat farklılığı olabilir. Bu da toplam maliyette bir farklılık yaratır.

3. Boyacı Ustalarının Kalitesi : 

Günümüzde boya işçiliği en kolay yapılan işlerden birisi olduğu için elinde fırça olan herkes boyacılık yapmaya kalkabilir. Bunun için dikkatli davranmalısınız. Eğer bir boyacı m2 işçiliğine 4 Tl isterken diğer aynı yer için 8 Tl isterse iyice bir düşünün. Her iki boyacının yapmış olduğu işlerden bir referans almaya çalışın. Binbir zahmet ile ve bir ton para aldığınız güzelim boyanız kötü bir boyacının elinde heba olup gidebilir.

 

 

FacebookTwitterGoogle+

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

vajinal mantar tedavisi
Başbakan Kim Olacak? İşte CevabıBaşbakan Kim Olacak? İşte CevabıHer yaratılan varlık bir kudret...
Vajinal Mantar TedavisiVajinal Mantar TedavisiEğer bu yazıyı bulmuş iseniz...
Satılık Alman Dev TavşanlarıSatılık Alman Dev TavşanlarıTavşanlar, gerek besleme kolaylığı ve...
Türkler Nasıl Müslüman OlduTürkler Nasıl Müslüman Olduİlk Türk Devleti olan Hun...
Deniz Gezmiş KimdirDeniz Gezmiş KimdirDeniz Gezmiş’i bir cümle ile...