28 Temmuz 2015 Salı
Ayak Çatlamalarını Nasıl Tedavi Ederiz
Ayak Çatlamalarını Nasıl Tedavi Ederiz
Bir çok insanın topukları ve ayaklarının derisi çatlar. Estetik olarak pek hoş olmayan bu görüntüyü nasıl tedavi edebiliriz. Aşağıdaki bilgiler ayak çatlakları için yapabileceğiniz çözümleri içerir. Ayaklarınızın şişmesinden, çatlamasından rahatsız...

Bir çok insanın topukları ve ayaklarının derisi çatlar. Estetik olarak pek hoş olmayan bu görüntüyü nasıl tedavi edebiliriz. Aşağıdaki bilgiler ayak çatlakları için yapabileceğiniz çözümleri içerir.

Ayaklarınızın şişmesinden, çatlamasından rahatsız olduysanız bitkisel banyolardan istifade edebilirsiniz. Bunun için iki avuç papatyayı  ve bir tane limon kabuğunu bir litre suda kaynatarak soğumasını bekleyin. Bu suyun içinde yarım saat ayaklarınızı bekletin. Ayak derinizin ve canlandığını topuk çatlağının düzeltiğini göreceksiniz. Bu ayaklarınızın şişliğini de indirecektir.

Ayak ve topuk çatlakları genellikle kuru ciltlerin problemi olarak görülür. Ayaklar yıkandıktan sonra kurulanmıyorsa, yalın ayak geziliyorsa, küçük terlikler giyiliyorsa bu problemlerle karşılaşılıyor. Banyodan sonra ponza taşı ile yumuşak bir şekilde ölü deri temizlenir. Topuk çatlaklarını içerisinde E vitamini ve jojoba yağı bulunan kremlerle gün boyu sık sık kremleyin. Sürekli olarak çorap ve kapalı ayakkabı giymeniz topuk çatlaklarını daha kolay iyileştirir.

Ayak ve topuk çatlaklarına parafin uygulaması çok iyi neticeler verir. Bunun için önce ayaklara peeling yapıyorsunuz ve ölü hücrelerin atımını sağlıyorsunuz. Sonra ayak ve topuk çatlaklarınıza parafin sürüp paketliyorsunuz. 20 dk bu şekilde bekledikten sonra açıp krem sürün. Böylece ayaklarınız yumuşacık pamuk gibibir görünüm kazanıyor.

 

FacebookTwitterGoogle+

// Ayak Çatlamalarını Nasıl Tedavi Ederiz // için 2 Yorum

  1. Bu bilgiler için teşekkür ederim. Acaba ayak çatlamaları için kozmetik bir ürün varmıdır?

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

Şeffaf Diş TeliŞeffaf Diş TeliHalk arasında şeffaf diş teli...
Fayans Araları Nasıl TemizlenirFayans Araları Nasıl TemizlenirGün geçtikçe kararan fayans veya...
Ney MüzikleriNey MüzikleriTasavvuf ilminin vazgeçilmez bir enstrümanıdır...
Ney Taksimi DinleNey Taksimi DinleBüyük ney üstadı Aka Gündüz...
Küvet Boyası Nasıl YapılırKüvet Boyası Nasıl YapılırUzun yıllar kullandığınız banyo küveti...